Správa CHKO Jizerské hory >> Informujeme >> TETŘÍVEK OBECNÝ >> Jak můžu pomoci i já?

Jak můžu pomoci i já?

Především ohleduplností a respektem! Od nás lidí potřebuje tetřívek hlavně klid, který mu dopřejeme tím, že se v blízkosti tetřívčích center zejména v zimním období a na jaře budeme držet značených turistických tras, nebudeme zbytečně hlučet a svého psa budeme mít na vodítku.

A pokud byste chtěli pomoct aktivně, máte rovněž možnost. Ve spolupráci s Nadací Ivana Dejmala pro ochranu přírody plánujeme ke kampani vyrobit různé propagační předměty, které by měly být k zakoupení v infocentrech a vhodných místech (restauracích, kioscích) v Jizerských horách. Jejich zakoupením přispějete na podporu tetřívka v Jizerských horách, konkrétně např. na výsadbu dřevin, které zvýší potravní nabídku v místech, kde tetřívek žije. Až budou předměty k dispozici, dozvíte se o tom na našem facebooku „CHKO Jizerské hory“ či této webové stránce.

Dále uvítáme, pokud nás budete informovat o nestandardních činnostech v území (vjezdy automobilů , skútrů a apod.)., které při svém výletu zjistíte nebo i o případných pozorováních tetřívků (zvláště brzo ráno se s nimi vzácně můžete potkat i na lesních cestách). V území se sice pravidelně při kontrolách pohybujeme a to i spolu s dobrovolnými strážci přírody, ale každá informace je důležitá pro další ochranu těchto výjimečných ptáků.

 

Tetřívek obecný - v Krkonoších a Jizerských horách jsem (ještě) doma

Správa CHKO Jizerské hory

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt