Správa CHKO Jizerské hory >> Informujeme >> Aktuality >> Vlk - náš staronový soused

Vlk - náš staronový soused

Vlk - náš staronový soused

3.12.2019

Výstava o vlcích, která putuje po území sahajícím od Šluknovského po Ašský výběžek, se po třech měsících přemístila ze Šluknovského zámku do Liberce. Ve Šluknově ji vidělo několik stovek návštěvníků, stejnou možnost budou mít až do 15. ledna 2020 návštěvníci a čtenáři Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Vlk byl přirozenou součástí naší krajiny až do konce 19. století. Po více než sto letech se k nám přirozeně navrací a jeho přítomnost budí vášně. Pro některé krásná a uctívaná šelma, pro jiné nenáviděný a lstivý tvor. Srdečně vás zveme na výstavu, která přibližuje život a chování těchto vysoce inteligentních zvířat. Seznamte se s naším staronovým sousedem.

Výstava vznikla v rámci projektu OWAD (Objektivní akceptace vlka v člověkem pozměněné přeshraniční krajině), který byl podpořen Evropskou unií prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014-2020 (podrobnosti najdete v tiskové zprávě).

místo konání:

výstavní prostory Krajské vědecké knihovny v Liberci (1. patro)

doba konání:

středa 4. 12. 2019 (vernisáž v 17 h) - středa 15. 1. 2020

pořádají (a podílejí se):

Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Česká zemědělská univerzita v Praze a Senckenbergovo muzeum přírodních věd v Görlitz

Vlk - náš staronový soused

Správa CHKO Jizerské hory

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt