Správa CHKO Jizerské hory >> Informujeme >> Aktuality >> Fotografická soutěž Zaostřeno na Jizerky zná vítěze

Fotografická soutěž Zaostřeno na Jizerky zná vítěze

Fotografická soutěž Zaostřeno na Jizerky zná vítěze

22.9.2016

Vítězným snímkem v kategorii hlasování veřejnosti je snímek Jiřího Fejkla s názvem Přes kameny.

Hlasování veřejnosti probíhalo po dobu letních prázdnin. Postupně se představilo 209 fotografií od 58 autorů, kteří zaslali své snímky do soutěže. Nejdříve proběhlo osm kol a z každého postoupily do finále dvě nejlépe hodnocené fotografie. Těchto 16 snímků se pak utkalo mezi sebou v závěrečném čtrnáctidenním hlasování.

Celkem bylo odevzdáno skoro 9 000 hlasů a tak obrovský zájem mě opravdu mile překvapil. Je vidět, že lidé se o přírodu stále zajímají a rádi si prohlédnou krásné pohledy, které Jizerské hory nabízejí. Obrovskou zásluhu na tom mají samozřejmě samotní fotografové, neboť ti dokáží zachytit objektivem i to, čeho si běžný návštěvník hor nemusí ani všimnout,“ říká Ondřej Petrovský, ředitel Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor, která tuto akci pořádá již pošesté.

Celá soutěž tím ale nekončí. Do hodnocení došlých snímků se pustila i odborná porota složená z řad fotografů i zástupců nadace. Ta měla před sebou velice náročný úkol vybrat nejen 37 snímků, ze kterých bude sestavena putovní výstava, ale i 13 těch opravdu nejkrásnějších. Z nich nadace připravuje k vydání kalendář Zaostřeno na Jizerky 2017. Výtěžek z prodeje pak putuje zpět do Jizerských hor. V minulosti pomohl například s výsadbou skoro 84 000 sazenic buků, dubů a jedlí. V loňském roce zas peníze přispěly na opravu poničených turistických stezek.

Onu přidanou hodnotu fotosoutěže v podobě pomoci Jizerským horám považuji za velice důležitou a celé akci to dává další smysl. Lidé se tak nejen pokochají krásnými snímky, ale zároveň mohou zakoupením kalendáře i pomoci,“ doplňuje Petrovský.

Jiří Fejkl: Přes kameny

Jiří Fejkl: Přes kameny

Správa CHKO Jizerské hory

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt