Horolezectví

 

 Aktuálně

Správa Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory oznamuje, že počínaje dnem 1.4.2014 s platností do 30.6.2014 uzavřela z důvodu hnízdění dravců pro veškerou horolezeckou činnost část skalní oblasti "Polední kameny - Hlídači".

 

Uzávěra se týká skály Nos a polygonu "Polední kameny", který je vymezen v platném rozhodnutí o vyhrazení míst k provozování horolezectví v NPR Jizerskohorské bučiny. Omezení se vztahuje na lezecké skály Polední věžPolední stěnaPolední zubPohovka a ostatní skalní objekty ve zmíněném polygonu, s výjimkou východního vrcholu Frýdlantského cimbuří.

 

Zároveň po dohodě se Správou CHKO Lužické hory oznamujeme, že od 1.4. do 30.6. 2014 platí uzávěra pro horolezeckou činnost v oblasti Vraních skal u Horního sedla, a to jmenovitě na skály FellerovkaHruškaMalá HruškaŠachtové věže,Krkavčí hnízdoKrkavecKrkavcová. Důvodem je také aktuální hnízdění dravců.

 

Obě uzavírky jsou v terénu viditelně označeny. Děkujeme lezecké veřejnosti za dodržení nezbytných dočasných omezení a za aktivní pomoc při ochraně ptáků a jejich prostředí.

 

2014-04_uzavirka.pdf

Vyhrazení míst pro provozování horolezectví v NPR Jizerskohorské bučiny

NPR Jizerskohorské bučiny

 

 

Správa CHKO Jizerské hory

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt