Správa CHKO Jizerské hory >> Informujeme >> Aktuality >> Typická architektura Krkonoš a Jizerských hor

Typická architektura Krkonoš a Jizerských hor

Typická architektura Krkonoš a Jizerských hor

30.11.2010

V uplynulém roce na severu Čech probíhal polsko-český projekt Typická architektura Krkonoš a Jizerských hor, na kterém se za českou stranu podílely Správa Krkonošského národního parku a Správa CHKO Jizerské hory.

V uplynulém roce na severu Čech probíhal polsko-český projekt Typická architektura Krkonoš a Jizerských hor, na kterém se za českou stranu podílely Správa Krkonošského národního parku a Správa CHKO Jizerské hory.

 

Cílem bylo informovat ty, kteří se při budování novostaveb vydávají tradiční cestou - stavbou domů přímo navazujících na původní horskou architekturu, o jejích typických znacích a principech výstavby. Je třeba upozornit, že to ovšem nijak neomezuje ty, kteří zvolí cestu zcela  novodobé architektury.

 

Součástí projektu byl i seminář na české straně, určený pro všechny, kdo se podílejí na vzniku nových tradičních staveb v obou chráněných územích, které mají v oblasti tradičního stavitelství mnoho společného. Konal se ve  dnech 25.-26.11.2010 ve Vrchlabí a oslovil kolem 70 účastníků z řad odborné veřejnosti (obcí, stavebních úřadů, projektantů, dodavatelů), kteří měli možnost se seznámit s jednotlivými prvky staveb od umístění a řešení okolí po tesařské detaily a konstrukční prvky nejen při prezentacích, ale i na výstavě a při exkurzi.

 

Dalšími výstupy projektu budou informační brožura, CD a webové stránky.

 

Správa CHKO Jizerské hory

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt